Apklusušas Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ērģeles

2010 gada 10. jūlijā / Autors: Kristīne Liepa

Kategorija: Baznīcā

Komentāri: 1 Drukāt >

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ērģeļu ventilators, kas apgādāja ar nepieciešamo gaisu ērģeļu plēšas, ir bojāts un pārstājis funkcionēt. Pēc restauratora Jāņa Kalniņa SIA „Ugāles ērģeļbūves darbnīca” ērģeļu apsekojuma un situācijas novērtējuma – ventilatora turpmāka ekspluatācija ir aizliegta, lai neradītu neatgriezeniskus bojājumus ērģelēm. Lai ērģeles varētu atkal spēlēt un iepriecināt klausītājus ar savu neatkārtojamo skanējumu, ir nepieciešama jaunu ventilatoru uzstādīšana un vismaz vienas plēšas pārlīmēšana – restaurācija, šo darbu kopējās izmaksas ir 20 000 lati.

 

18. jūnija vakarā pēc ikdienas dievkalpojuma Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē tika konstatēti ērģeļu spēles traucējumi un iespējamie bojājumi ērģeļu galvenajās plēšās. Vēl sestdienā un svētdienā, kad risinājās „Atvērto baznīcu dienas 2010”, ērģeles bija daļēji spēlējamas, klusināti, ar traucējumiem, bet bija iespēja spēlēt uz trešā un ceturtā manuāla. Koncertu apmeklētāji tika brīdināti un informēti par ērģeļu traucēto darbību.

21. jūnijā Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē ieradās ērģeļmeistars – restaurators Jānis Kalniņš un novērtēja ērģeļu pašreizējo stāvokli, tika konstatēts, ka bojāts ir ērģeļu ventilators. Rezultātā ir aizliegta ērģeļu turpmāka ekspluatācija, līdz ērģeļu ventilatori netiks nomainīti.

Tas nozīmē, ka tiek atcelti plānotie un jau izziņotie ērģeļmūzikas koncerti jūlija mēnesī projekta „Mūzika – dievnamam!” ietvaros, kā arī apdraudēta ir ikgadējā „Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla” norise Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.

 

Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds sauc pēc palīdzības, lai savāktu nepieciešamos līdzekļus 20 000 latu apmērā – jaunu ventilatoru uzstādīšanai, plēšu remontam, un lai izdotos atjaunot Liepājas Svētās Trīsvienības ērģeļu skanējumu!

 

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu gaisa apgādes sistēma ir ļoti komplicēta un tapusi trīs “posmos”. Pirmā ir vecākā sistēma – Hermaņa izveidotā 1859. gadā – 8 paceļamas plēšas no kurām 3 ir paralēlplēšas, 5 ķīļplēšas. Atrodas ērģeļu korpusā sānu jomos – katrā pusē pa 4 plēšām.

Otrā – tornī 1885. gadā izbūvētā gaisa apgādes sistēma, kas sastāv no divām lielām paralēlplēšām un 8 smeļamajām plēšām, kuras darbina kloķa – klaņa mehānisms. Šī sistēma ir darbojusies vēl 1955.gadā. Trešā – elektriskais ventilators, kas ir uzstādīts ap 1960. gadiem. Ventilators iepūš gaisu lielākajā paralēlplēšā torņa telpā.

Katra no šīm sistēmām var darboties neatkarīgi, un pēc pilnas restaurācijas varēs salīdzināt gaisa apgādes ietekmi uz skanējumu, tādēļ ir ļoti svarīgi apzināties visu plēšu restaurācijas nepieciešamību.

Ērģeļu pašreizējais stāvoklis. Pašlaik ir pārlīmētas divas plēšas: torņa telpā augšējās plēšas un ērģelēs dienvidu puses regulējošās plēšas. Minamās plēšas ērģeļu iekšpusē praktiski nav lietojamas, torņa telpā minamā iekārta arī nav lietojama, tā kā līdz šim ērģeles bija iespējams

darbināt tikai ar ventilatoru. Ventilators šobrīd ir pārstājis darboties, un alternatīvas gaisa apgādes sistēmas prasa daudz vērienīgākus restaurācijas darbus un līdzekļus, tad ērģeles pašlaik nav iespējams spēlēt.

Aicināt atsaukties ikvienu iespējamo atbalstītāju un ikvienu, kas novērtē šī instrumenta neatsveramo kultūrvēsturisko vērtību.

Ziedojumu tālrunis 90006181, uz kuru zvanot, ziedosiet 1 latu ērģeļu atjaunošanai.

Ziedojumu konts:

Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds

Juridiskā adrese: Lielā iela 9, Liepāja, LV-3401

Reģ. Nr. 40008108234

Swedbank, kods HABALV22

Konts: LV91HABA0551015229804

Var sazināties personīgi ar Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāju K.Liepu: mob. tālr. 29486801, 63423431; e-pasts – liepa.kristine{abols}inbox.lv

This selloff has made the fundamentals very attractive in my opinion (remember this point). Trading at a forward multiple below 6 with a PEG ratio of .25 the shares have fully priced in a deterioration of the economic picture in Europe. Alex Smith’s fourth down, 6 yard pass to Walker gave San Francisco the go ahead touchdown with 1:51 left. The 49ers went on to win 25 19.. (See Death Raises Questions About Spike in Hawaiian Shark Attacks. Are so many unknowns when it comes to shark populations, Lowe said. But the woman suffered horrible, horrible abdominal cramps. In this case (in this ONE case), anal insertion is preferable.”Sorry, I’m Really Too Busy to Practice Life Saving nfl jerseys shop Medicine Right Now.”. Workers in http://www.cheapnfljerseysx.com the insurance industry reported annual earnings of $118,860. Marketing managers working in financial investment Fake Oakleys firms earned an average salary of $153,150. While it’s true that the Nazis had a ton of paperwork, no one ever said that they were any good at it. The Nazi government was all about a political agenda and not http://www.cheapjerseyssalestore.com so much about administration; from its very beginnings, it was a that completely destabilized itself through extreme politicization, intergovernmental conflicts, and other problems that didn’t even exist in Germany until the Nazis came to power. Reconstructed mitochondria (blue) in each axon bundle (green) of the glial lamina from C57BL and glaucomatous D2 mice. SBEM stacks showed 1951 (a) and 438 (b) traced mitochondria emerging as randomly variously colored objects in different dimension views in the glial lamina from C57BL and glaucomatous D2 mice, respectively. Evers Swindell (rowing), G. Bridgewater and N. Bloomberg: Intel mobile chief Aicha Evans departs The timing of Evans’ departure is noteworthy, given numerous reports Apple plans to partly nfl jerseys cheap rely on Intel for its iPhone 7 baseband modem needs after years of sole sourcing with Qualcomm. But it’s also worth noting Intel (NASDAQ:INTC) has seen a http://www.ray-banbaratas.top pretty big executive shakeup over the last 12 months. Cheap Football Jerseys You stay up past your bedtime once, twice, and by the end of the month, you can’t remember when you didn’t have dark circles under your eyes. For the rest of us, it’s a sign of a problem or stress. But the creation of an entire character out of whole cloth. It turns out that Norton was such a fan of the HBO Baltimore narcotics extravaganza The Wire that he decided to create a role specifically for Michael Kenneth Williams, who played the show’s iconic, sensitive yet shotgun toting stickup man, Omar.

Ieteikt šo rakstu: draugiem.lv facebook twitter

1 Komentārs:

  • bill 28. jūlijā 8:40

    .... ñïñ!!...

Leave a Reply