Atvērs Roberta Feldmaņa pirmo sprediķu krājumu

2011 gada 25. maijā / Autors: Ilmārs Rubenis

Kategorija: Afiša / Baznīcā / Latvijā / Ziņas

Komentāri: 2 Drukāt >

Sestdien, 28. maijā plkst. 11:00 Katlakalna baznīcā notiks mūsu baznīcas izcilā mācītāja Roberta Feldmaņa (1910 – 2002) pirmā sprediķu krājuma Vienīgi Kristus atvēršanas svētki. Šis būs devītais gads, kad kādā no draudzēm, kurās viņš kalpoja, kopā pulcēsies tie, kuri viņa kalpošanu vērtē kā nozīmīgu savā dzīvē un Baznīcā kopumā.

Sākums un turpinājums. Ar katru nākamo gadu šīs pulcēšanās kļuvušas arvien vērtīgākas, jo kalpo par atskaites punktu profesora garīgā mantojuma apzināšanai, apkopošanai un nodošanai tālāk. Rezultāti ir ļoti vērtīgi. Ir izveidota adrese tīmeklī www.robertsfeldmanis.lv, kurā ir atrodams līdz šim apzinātais viņa garīgais mantojums. Klajā ir nākuši gan vairāki iesieti mācītāja raksti,  grāmatzīmes, un pēdējos četros gados – grāmata par mācītāju „Misionārs Roberts Feldmanis”(LMF, 2007), kā arī viņa paša darbi – „Latvijas baznīcas vēsture” (LMF, 2010)un „Evaņģēliski luteriskā baznīca un dievkalpojums” (LMF, 2009). Lai arī turpmāk kalpošana pie mācītāja Feldmaņa garīgā mantojuma varētu notikt vēl sekmīgāk, ir nodibināts „Profesora Roberta Feldmaņa fonds”. Šī organizācija savos statūtos atspoguļo un noformulē tos pašus mērķus un vēlmes, kas līdz šim ir bijuši to cilvēku sirdīs, prātos un lūgšanās, kuriem ir rūpējis profesora Feldmaņa garīgais mantojums.

Iz vēstures. Viena no lielākajām apjomā un vērtīgākajām profesora garīgā mantojuma daļām ir audio formātā ierakstītie sprediķi. Lai saglabātu sava mācītāja svētrunas nākamajām paaudzēm, pirmie neregulārie viņa sprediķu ieraksti audio formātā tika veikti Gustava Ādolfa Mežaparka baznīcā 80. gadu beigās, ko pēc Gunta Kalmes ierosinājuma veica Jānis Ginters ar padomju lentinieka palīdzību. Kopš 1991.gada tika sākta to sistemātiska ierakstīšana un ierakstu atšifrēšana. Audioierakstus veica Jānis Šmits, Uldis Fandejevs, Māris Pirro un citi. Ierakstus atšifrēja Solvita Šmite un Liene Smilgdrīva. Vēlāk šo Mežaparka praksi pārņēma arī citas draudzes, kurās Roberts Feldmanis kalpoja līdz pat 2001. gadam. Pēdējos gadus pie ierakstiem aktīvi kalpojusi Anda Briede, kura, piesaistot privātus atbalstītājus (beidzamā laikā arī draudzes no „Mežaparka bīskapijas”), atšifrēšanas darbam piešķīra sistemātiskumu.

Rezultāts. Visu šo cilvēku kopdarbs ir rezultējies pirmajā mācītāja Roberta Feldmaņa sprediķu grāmatā „Vienīgi Kristus”. Šī grāmata ir turpinājums profesora grāmatu sērijā, un cerams, arī sākums jaunai mācītāja Roberta Feldmaņa sprediķu un Bībeles stundu sērijai.

Atmodas vērte. Tieši no šiem sprediķiem daudzi cilvēki 90-jos gados pirmo reizi sadzirdēja Evaņģēliju un iepazina Kristu. Caur šīm svētrunām, kuru centrā arvien ir bijis Kristus un Viņa kalpošana cilvēkam, mūsu Baznīcā un tautā vēl dziļā okupācijas laikā notika garīgā atmoda, kura par jaunu atdzīvināja mūsu baznīcu. Domājams, ka šī grāmata būs vērtīgs ieguvums gan Dieva vārda kalpam, gan ikvienam, kam dārgs Kristus Evaņģēlijs.

Lūgums. Pie audioierakstu atšifrēšanas un jau atšifrēto materiālu rediģēšanas darbs joprojām turpinās. Aicinām visus, kuriem ir dārgs Kristus evaņģēlijs un ikvienu, kuru ir uzrunājuši Roberta Feldmaņa sprediķi un kalpošana, atbalstīt šo darbu ar lūgšanām, darbu vai naudas ziedojumu.

Ilmārs Rubenis, mācītājs

Ieteikt šo rakstu: draugiem.lv facebook twitter

2 Komentāri:

  • Derek 30. jūlijā 9:17

    .... good!!...

  • Starec Sasha 29. maijā 19:47

    Nu ko lai saka? Nezinu. piedodiet, ka aizņemu vietu. Ka vispār esmu dzimis. ka elpoju gaisu - jums, kristīgās nomenklatūras funkcionāri, paliks mazāk ko ievilkt savās svētītajās iekšās. Piedodiet man savā mīlestībā, kas aptin pasauli kā silta sega.

Leave a Reply

Autori

Admin Admin Agris Pilsums
Aivars Gusevs Aleksandrs Bite
Anda Baraškina Anda Done
Anda Mežiņa Andrejs Priedītis
Anita Uzulniece Anitra Vanaga
Annija Senakola Arta Ciša
Arta Lāce Baiba Vanaga
Dace Salmane Dainis Pandars
Diāna Siliņa Edgars Gertners
Edīte Alpe Elijs Godiņš
Elīna Lāce Georgs Indulēns
Gints Graudiņš Guna Anna Sniedziņa
Guntars Prānis Guntis Kalme
Ilmārs Rubenis Ilze Barkus
Ilze Gailīte Imants Miezis
Ināra Makārova Indulis Paičs
Inese Knipše Inese Mihailova
Inese Segliņa Inese Šteinerte
Inga Reča Ingeborga Ansone
Ingrīda Ārmane Ingrīda Briede
Ingrīda Lisenkova Ingrīda Mežecka
Ivars Jēkabsons Ivars Kupcis
Ivo Pavlovičs Jānis Gabrāns
Jānis Vanags Jolanta Biseniece
Jurģis Klotiņš Juris Cilnis
Juris Morics Juris Rubenis
Juris Uļģis Juris Zariņš
Kaspars Bērziņš Kaspars Simanovičs
Kaspars Upītis Kristīne Liepa
Laura Andersone Laura Druviete
Laura Turlaja Laura Uzule
Lelde Kupce Līga Āboltiņa
Līga Bitmane Līga Dolace
Līga Strikmane Ligita Ābolniece
Ligita Ābolniece Linards Rozentāls
Lūcija Salna Maiga Jentgena
Māra Jensone Māris Prindulis
Marta Romanova-Jēkabsone Modra Bērziņa
Pāvils Brūvers Redakcija
Rita Brūvere Rita Liepiņa
Roberts Otomers Rolands Eimanis
Romāns Ganiņš Rudīte Losāne
Sandra Gintere Sanita Vanaga
Sigita Rozentāle Tālavs Jundzis
Uģis Brūklene Una Griškeviča
Vilnis Cīrulis Vita Dreijere
Vita Kalnciema Voldemārs Lauciņš
Zane Leja Zane Sapnova
Zigmārs Atvars Zigmārs Ziemanis