Gaidīt ir ieguvums

2011 gada 29. oktobrī / Autors: Ingrīda Briede

Kategorija: Intervijas

Komentāri: 2 Drukāt >

Leidu un Kasparus Ozoliņus un viņu mazo meitiņu Jasmīnu satiku Liepājas diecēzes draudžu dienās Jaunpilī, kur viņi jauniešiem lasīja lekciju par uzticību attiecībās. Ezera krastā sasēduši jaunieši uzmanīgi klausījās Kaspara Ozoliņa stāstītajā par ne visai bieži dzirdētu tematu – par to, ka ar seksuālām attiecībām ir jāgaida līdz laulībām un to, kādu svētību šis solis sniedz. Kaspara argumenti bija spēcīgi un pārliecinoši, uzstāšanās tieša un asprātīga, un varēja just, ka tā pārliecina gan jauniešus, gan arī tos dažus mācītājus, kas ieklausījās viņu sacītajā.

– Pastāstiet, lūdzu, ar ko nodarbojieties ikdienā?

Leida: – Esmu juriste autortiesību jomā, strādāju Kultūras ministrijā, bet pašlaik esmu bērna kopšanas atvaļinājumā un audzinu mazo Jasmīnu.

Kaspars: – Man ir ekonomista un uzņēmēja izglītība, bet pašlaik pilnu laiku darbojos kustībā „Īsta mīlestība gaida”. Tā ir mana kalpošana, par ko degu no rīta līdz vakaram.

– Vai tas ir algots darbs?

Kaspars: – Nē. Algu man nemaksā neviens. Es uzskatu, ka cilvēkam vispār nav jāstrādā. Jo, ja viņš seko savam aicinājumam, tad jau tas vairs nav darbs, ko viņš strādā, bet gan viņa aicinājums un prieks. Un, ja seko aicinājumam, un dara to, ko Dievs vēlas, tad viņš arī gādā. Uzskatu, ka manu pašreizējo iztiku man ir devis Dievs. Manuprāt, nauda ir tā, kas parāda, vai Dievs kādu kalpošanu vēlas vai ne. Ja kāda lieta vai kalpošana būs vajadzīga, tad Dievs iedos tai līdzekļus. Pašlaik iztieku no mantojuma naudas desmitās tiesas. Tā ir jādod Dievam, un es to lietoju, lai varētu kalpot savā aicinājumā – stāstīt jauniešiem un pieaugušajiem par to, ka ar seksuālajām attiecībām ir jāgaida līdz laulībām, ka tas ir Dieva prāts.

Leida: – Tūlīt pēc mūsu kāzām gadu mēs pavadījām Gregorskolā. 2009. gada 1. augustā mēs salaulājāmies un rudenī sākām mācības Saldū. To, starp citu, iesaku ikvienam – Gregora skola ir labākā vieta pasaulē, un dzīvošana kādu laiku komūnā jebkuram nāk par labu. Tur mēs varējām visu dienu būt kopā. Lūdzām Dievam, lai Viņš mums arī nākotnē dod darbu, kur mēs varētu visu dienu būt kopā, un tādu kalpošanu nu Viņš mums ir devis! Bet es būtu gatava pieņemt visu, ko Dievs dod, arī, ja tie būtu darbi, kur mēs nebūtu kopā.

Kaspars: – Tādai pašai paļāvībai būtu jābūt, arī lūdzot Dievam pēc dzīves biedra. Vai Dievs būs joprojām mans labais Dievs, pat ja neatbildēs uz šo lūgšanu?

Leida: – Citreiz ir dzirdēts tāds viedoklis, ka ir jāizdomā, kādu dzīvesbiedru es vēlos, kādam viņam jāizskatās, kādām jābūt viņa rakstura īpašībām, un tad tāds tiks iedots. Kad es lūdzu pēc savas otrās pusītes, es nedomāju par to, kādām rakstura īpašībām viņam būtu jābūt, bet Dievs iedeva vislabāko. Viņš iedeva Kasparu. Trīs gadus es lūdzu par savu īsto cilvēku, un ticu, ka šajā laikā Dievs sagatavoja Kasparu mūsu laulībām.

– Kāds ir jūsu viedoklis, vai kristieši drīkst precēties ar nekristiešiem?

Kaspars: – Ja tev ir attiecības ar Kristu, bet precies ar cilvēku, kam nav attiecības ar Kristu, tas ir tāpat kā precēties ar ķīnieti un neprast viņa valodu vai vispār kādu svešvalodu. Jūs nevarēsiet sarunāties!

Leida: – Var draudzēties ar nekristieti, bet pie altāra jāstājas ar kristieti!

Kaspars: – Draudzējieties kaut vai desmit gadus, gaidiet, kamēr viņš atgriezīsies un tad laulājaties. Un nedomājiet, ka jūs būsiet tie, kas varēs šo cilvēku padarīt par kristieti. To var vienīgi Dievs!

– Bet atpakaļ pie „Īsta mīlestība gaida”. Kā Tev, Kaspar, radās tik liela degsme kalpot šajā kustībā?

Kaspars: – Kad man bija sešpadsmit gadu, mans mācītājs pateica, ka laulību nevar līdz kāzām pārkāpt. Ka Dievs mūs mīl, un, ja mēs viņam uzticamies, mēs klausīsim Viņu. Taču man ar viņa sacīto nepietika. Man likās, ka šis ir vecmodīgs uzskats. Kā gan Dievs var būt pret ko tik skaistu, kā divu cilvēku tuvība? Man bija slikta sirdsapziņa, kad pārgulēju ar kādu meiteni, bet es to turpināju darīt, jo man trūka argumentu, kādēļ teikt „nē”. 31 gada vecumā, tolaik jau ar rūgtu attiecību pieredzi aiz muguras, dzirdēju kādu citu lekciju, kur tika paskaidrots, ka attiecības pirms kāzām – tas ir tikpat stulbi kā dzert, smēķēt, lietot narkotikas, ka tas nodara tādu pat kaitējumu. Heroīns rada baudu, bet pēc divām trim lietošanas reizēm esi bomzis. Arī sekss sniedz baudu, bet noved pie tā, ka nesatiec īsto cilvēku un dzīvo kopā ar kopiju, ne ar īsto. Uzskatu, ka savu īsto cilvēku var satikt, vienīgi gaidot līdz laulībām. Tajā lekcijā ieguvu loģiku un argumentus, kāpēc ir jāgaida, man nepietika ar teikumu, ka Dievs nevēlas pirmslaulību attiecības. Toreizējā lekcija mani uzrunāja tik spilgti, ka pats sāku darboties šajā kustībā.

Leida: – Interesanti, ka Dievs jau mums bija sagatavojis ceļu uz šo kalpošanu. Izrādās, ka Dainis Panders, „Īsta mīlestība gaida” vadītājs Latvijā, bija lūdzis, ka gribētu mazliet atiet malā no šīs kalpošanas un lūdza Dievu, lai sūta cilvēkus, kas degtu par šo kalpošanu un varētu tai veltīt vairāk laika. Neko nezinot, mēs Dainim piezvanījām un piedāvājāmies iesaistīties šajā darbā. Dievs bija sagatavojis mūsu ceļu.

– Ko jūs stāstiet jauniešiem un pieaugušajiem lekcijās, kāpēc tad patiesai mīlestībai ir jāgaida?

Kaspars: – Gaidot līdz laulībām, būs lielāka garantija, ka satiksi īsto un vienīgo. Laulības un ģimene mūsu dzīvē ir svarīgas, svarīgākās aiz Dieva un Kristus. Statistika rāda, ka tie, kas negaida līdz laulībām, šķiras daudz biežāk, kopā paliek 15 pāri no simts. Protams, laulībā ir vajadzīgas attiecības ar Kristu, bez Viņa mēs nespējam neko. Ja puisis ir gatavs gaidīt līdz laulībām, tad tas nozīmē, ka viņam šī meitene ir patiešām svarīga. Ka šī meitene ir svarīgāka par seksuālajām attiecībām. Viņš varbūt ir gatavs pārgulēt ar daudzām, bet gaidīs tikai to vienu. Un, ja varbūt šķiet, ka vīrieši nemaz nevēlas sastapt īsto un vienīgo, tad tā nav taisnība!

– Bet kāpēc tik daudzi dzīvo kopā neprecējušies? Vai viņi nav pārliecināti, ka satikuši savu īsto cilvēku?

Kaspars: – Vīrieši baidās dot solījumu pie altāra. Vīrietim pildīt doto solījumu ir ļoti būtiski. Viņš cer uz mūžīgo mīlestību, bet tomēr baidās dot solījumu, jo netic, ka laulība būs mūžīga. Vienkārši statistika par augsto šķirto laulību skaitu neļauj ticēt.

Leida: – Cilvēki netic mūžīgajai mīlestībai, jo nav to piedzīvojuši šajā pasaulē. Bet, ja cilvēks ir piedzīvojis, kas ir Dieva mīlestība, kas ir Kristus, tad viņam ir mīlestības pieredze, un viņš ticēs arī tam, ka mīlestība var būt mūžīga.

– Vai jums pašiem ir kāds pāris, kas jums ir kā paraugs jūsu laulībai? Kam jūs prasāt padomu?

Kaspars: – Varbūt tas izklausīsies pārsteidzoši un negaidīti, bet mums nav tāda parauga. Mūsu paraugs un piemērs ir Jēzus. Recepte veiksmei – lūgšana, Bībele un dievkalpojums.

Leida: – Ja esam sastrīdējušies, tad nevis zvanam kādam citam, bet veram vaļā Bībeli, ejam pie Jēzus un meklējam padomu tur. Jo ciešākas būs mūsu attiecības ar Jēzu, jo arī attiecības laulībā būs labākas.

– Ko jums nozīmē draudze un dievkalpojums?

Kaspars: – Tā kā mums visa dzīve paiet kalpošanā un ikdienā visvairāk kontaktējam ar kristiešiem, tad mēs ikdienu pavadām draudzē – tajā, kur divi vai trīs tiekas Viņa vārdā. Mums ir ļoti svarīgs draudzes atbalsts ar aizlūgšanām.

Leida: – Svētdiena ir veltīta Dievam. Dievkalpojums ir nedēļas kulminācijas punkts, un, nepiedaloties dievkalpojumā, tu apzodz pats sevi, nesaņemot svētību. Dievkalpojums ir lielais tests, jo, nepazīstot Kristu, tas ir garlaicīgs, bet pazīstot, kā gan dievkalpojums var šķist garlaicīgs? Tā ir stunda kopā ar Dievu, kad koncentrējies nevis uz sevi, bet uz Viņu.

– Kādēļ mācītāji izvairās runāt par atturību līdz laulībām?

Leida: – Iespējams, viņi baidās uzlikt cilvēkiem nastas, kļūt par moralizētājiem, pirksta kratītājiem un tā atbaidīt cilvēkus.

Kaspars: – Vai arī viņi īsti nezina, ko sacīt. Runāt par to, kāpēc jāatturas no seksuālajām attiecībām līdz laulībām, ir daudz grūtāk nekā par to, kāpēc nedrīkst zagt vai nogalināt. Tur ikvienam ir skaidri redzams, kāpēc tas ir slikti. Šeit runāt ir daudz grūtāk, jo pirmajā acumirklī šķiet, kas tur slikts, ja divi cilvēki nododas tik brīnišķīgai lietai, vai ar to kādam kas ļauns nodarīts? Lai paskaidrotu par zagšanu, vajadzīgas piecas minūtes, bet par to, kāpēc jāgaida – divas stundas. Laulības pārkāpšana pirms laulībām arī ir grēks, bet to ir grūti nožēlot, jo ir grūtāk saprast, kādas ir šī grēka sekas. Pēc manām lekcijām mācītāji ir teikuši, ka nu ieguvuši argumentus padomdošanas sarunām. Mana lielā vēlēšanās ir ar savu lekciju apbraukāt visu LELB prāvestu iecirkņu mācītāju sapulces, lai visi mācītāji uzzinātu, kas ir „Īsta mīlestība gaida” un gūtu argumentus savām dvēseļkopšanas sarunām.

– Kādas lekcijas jūs piedāvājat kristiešu un nekristiešu auditorijām?

Kaspars: – Mums ir šādas lekcijas: „Kāpēc gaidīt?”, „Pornogrāfijas bīstamība”, „Ko nozīmē būt vīrietim?”, „Meitenes vērtība”. Savās lekcijās mēs gribam nevis moralizēt, bet gan informēt un paskaidrot, kāpēc Dievs nevēlas, ka cilvēki dodas seksuālajās attiecībās pirms laulībām.

Leida: – Mēs esam gatavi runāt ar dažāda vecuma publiku. Arī ar vecākiem cilvēkiem, jo vecmāmiņām taču ir mazbērni, radu bērni un kaimiņu bērni, ar kuriem nākas runāt par šādiem tematiem.

Kaspars: – Mums ir arī lekcija, kas adresēta vecākiem un ko mēs  piedāvājam vecāku dienās skolās. Tā saucas “Ko es varu dot saviem bērniem?” Mans uzskats ir, ja bērni netiks samīļoti un mīlēti ģimenēs, viņi dosies pirmslaulību attiecībās, viņi meklēs samīļošanu tur. Ticu, ka, ja ģimenēs nav bijušas šīs veselīgās attiecības, ja meitenei nav bijis tēva, tad Kristus var dziedināt!

– Tomēr gaidīt nav viegli, it īpaši, ja esi tāds viens daudzu citādāk domājošo pulkā. Kā pastāvēt?

Kaspars: – Lai pastāvētu, nepieciešams Kristus, dievkalpojums, Bībele, lūgšana, brāļi un māsas. Vienam pastāvēt ir grūti, tādēļ nepieciešama sadraudzība. Jaunieši ir liecinājuši, ka viņiem lielu stiprinājumu ir devuši „Īsta mīlestība gaida” salidojumi Ogrē. Savā klasē varbūt esi viens, bet ienāc salidojumā, un tur ir pilna zāle! Tas ir līdzīgi kā autobusu gaidot – vienam darīt to ir vientulīgi un skumīgi, bet visiem kopā – vieglāk!

——————————————————————————————————————————————-

Kas ir „Īsta mīlestība gaida?”

IMG ir kustība Latvijā un pasaulē, kura iedrošina jauniešus atturēties no pirmslaulību seksuālajām attiecībām. IMG sniedz vērtīgu lekciju ciklu, pēc kurām jaunieši paši var izlemt, pēc kādiem attiecību principiem veidot savu dzīvi. Kustības mērķis ir iepazīstināt jaunatni ar kristīgajiem dzīves uzskatiem savstarpējo attiecību veidošanā, kā arī piedāvāt praktiskus risinājumus problēmu pārvarēšanā. IMG kustība aktīvi sadarbojas ar līdzīgi domājošām organizācijām, kā arī valsts un pašvaldības institūcijām, lai piedāvātu vērtīborientējošu izglītību jauniešiem un ieteikumus likumprojektiem, kas atbalstītu ģimeniskās vērtības.

Par kustību „Īsta mīlestība gaida” var uzzināt mājas lapā www.istamilestibagaida, kā arī www.draugiem.lv un Facebook.

———————————————————————————————————————————————

Ja vēlaties uzaicināt Kasparu un Leidu Ozoliņus uz lekcijām savās draudzēs, iecirkņa sapulcēs, skolās, nometnēs, zvaniet Kasparam uz mobilo telefonu: 29206156.

Lekciju temati: „Kāpēc gaidīt?”, „Pornogrāfijas bīstamība”, „Ko nozīmē būt vīrietim?”, „Meitenes vērtība”, „Ko es varu dot saviem bērniem?”

Once you get past the search engine mess, the rest of the features are fairly nice. The Samsung Fascinate comes packed with Verizon’s software, like the V Cast Music fake ray ban sunglasses and Video, NFL Mobile, Verizon Navigator, Kindle for Android and more. However, it’s a massive oversimplification to say that we’re going to wake up one day and find ourselves buried by earthquakes, tidal waves, and broken compasses. The truth is that the poles have been shifting since before records began: The magnetic North Pole has shifted by several hundred miles since the 19th century, and according to estimates it’s now shifting faster than ever, up from a distance of 10 miles per year in the early 20th century to nearly 40 miles per year nowadays.. Researchers at Columbia Business School used a similar setup to the “E” experiment above, where they did a role play that divided subjects into leaders and subordinates. Leaders were even given a fancy, large office; the underlings got a small, windowless room. Modern historians blame ergotism for a slew of old timey panics and superstitions, ranging from Wholesale NFL Jerseys werewolves to the Salem Witch Trials. Eating four to eight teaspoons http://www.cheapnfljerseysx.com of ground nutmeg causes mild hallucinations, warmth in the limbs .dizziness, nausea, cottonmouth, paranoia, difficulty urinating and, the coup de grace, a hangover that feels like God taking a dump on your soul.. His summer plans will include his commentary commitments on Channel Nine. The three Test series http://www.cheapjordan13.com against South Africa will be completed before the BBL begins but he may have Replica Oakleys to juggle his time if he was to return via the Twenty20 competition and also commentate during the three Test series against Pakistan, beginning mid December at the Gabba.. “Alex is a changed guy now, he’s a championship quarterback,” says Steve Young, Montana’s successor, who led the 49ers to the last of their five Super Bowls in 1994. “For the first time in his life, he’s been given a platform. House of Representatives. After he retired from politics, in 2006 he was re hired by the University as Athletic Director. Subscribe to USA TODAYAlready a print edition subscriber, but don’t have a login?Activate your digital access.Manage your account settings.My AccountLog OutKansas City Chiefs quarterback Alex Smith (11) scores a touchdown against the Tampa Bay Buccaneers during the first half at Arrowhead Stadium.(Photo: Denny Medley, USA TODAY Sports)With three strong postseason contenders, the AFC West has shaped up to have the most intriguing finish of any division in the NFL. The Oakland Raiders enter Sunday with a one game lead, but the prime time tilt between the Kansas City Chiefs and Denver Broncos, who both sit at 7 3, may serve as the first step in establishing a pecking order.In a matchup of two teams with well established identities, there’s little mystery to be expected in the game plan.Even as Kansas City’s offense struggled in the cheap jerseys last month, Andy Reid’s crew hasn’t deviated from the cautious, methodical approach with which it has Replica Oakleys become synonymous.

Ieteikt šo rakstu: draugiem.lv facebook twitter

2 Komentāri:

  • Russell 27. jūlijā 10:31

    .... hello!...

  • Starec Sasha 19. decembrī 11:44

    lej, lej vēl !

Leave a Reply