Arhibīskapa vēstījums 2011. gada Ziemsvētkos

2011 gada 23. decembrī / Autors: Jānis Vanags

Kategorija: Baznīcā / Latvijā / Ziņas

Komentāri: 1 Drukāt >

Katra diena nāk ar jaunām vēstīm, kas nav pat īsti jaunas. Esam pieraduši, ka no rīta, klausoties ziņas vai atverot laikrakstus, pāri veļas nedrošības vilnis. Ko nesīs šodiena? Kas būs pēc mēneša? Pēc gada? Vai mums neklāsies kā Jāzepam un Marijai, kam laiks dzemdēt pienāca tālu no mājām, ceļā un bez pajumtes? Nedrošība nav laba vide, kur bērnam nākt pasaulē. Nedrošības sajūta ir galvenais, kādēļ Latvijā dzimst tik maz bērnu. Ne tikai nedrošība par ienākumiem un darbu nākotnē, bet arī nedrošība par savu vēlēšanos uzņemties saistības, doties laulībā, kļūt par ģimeni, būt par vecākiem. Bērni šodien daudziem šķiet apgrūtinājums un krusts.

Taču Ziemsvētku diena pienāca ar labām ziņām: “Nebīstieties, es jums pasludinu lielu prieku, kas visiem ļaudīm notiks. Jums šodien Pestītājs dzimis, kas ir Kristus, Tas Kungs.” Eņģelis to vēstīja ganiem laukā, bet tie šo vēsti nevarēja saprast. Viņi sev teica: “Ejam uz Bētlemi skatīties, kas tad tur ir noticis, ko Tas Kungs liek mums paziņot!” Arī mums varbūt nav viegli uzreiz saprast,  kāpēc Kristus dzimšana ir laba ziņa. Ko tā var  mums līdzēt šajos mainīgajos laikos? Ja tā, tad sacīsim sev kā tie gani: “Es iešu un izpētīšu, ko Dievs ar to ir gribējis man pateikt?” Patiešām, īstais Ziemsvētku brīnums neguļ virspusē. Līdz lielajam priekam ir jānoiet atzīšanas un uzticēšanās ceļš.

Bētlemē mums ir dzimis Pestītājs jeb, mūsdienīgākā vārdā, Atbrīvotājs. Parasti to sākam skaidrot ar lielo un mūžīgo:  tos, kas tic un top kristīti, Jēzus atbrīvo no likteņa tikt notiesātiem Dieva tiesā. Dieva mīlestība mums dāvāja viņa vienpiedzimušo Dēlu, lai tiem, kas ir Kristū, vairs nebūtu nekādas pazudināšanas. Kas viņa vārdus dzird un tic tam, kas viņu sūtījis, tam ir mūžīgā dzīvība. Tas nenāk tiesā, bet ir no nāves iegājis dzīvībā.  Tā patiesi ir laba ziņa, kas palīdz mierīgi domāt par nāvi. Kopā ar Jēzu mēs varam doties tai pretī ar paļāvību, ka aiz tās gaida miers un svētlaime kopā ar Dievu.

Tomēr ikdienā mūsu domas daudz vairāk aizņem tas, kā nodzīvot šo nedēļu, šo dienu. Vai Jēzus spēj pestīt arī no nedrošības zemes dzīves priekšā? Redzot savu mācekļu raizes, viņš ik reizes saka – nebīstieties, nebīstieties, nebīstieties… Viņš neapsola pasargāt no grūtībām. Viņš nesola, ka tiem nekas netiks atņemts. Viņš neatbrīvo no okupācijas un nepārveido politisko sistēmu. Tā vietā viņš ļauj piedzīvot mieru un drošību savā klātbūtnē. Tiem, kas staigāja kopā ar Jēzu, nebija gandrīz nekā. Viņi neko nezināja par savu nākotni. Tomēr viņi dzīvoja pilnasinīgi un aizrautīgi. Kopā ar Kristu  viņi dzīvoja tā, it kā katrs zaudējums jau būtu simtkārt atlīdzināts. Viens no viņiem, Jānis, vēlāk rakstīja: “Bailēs ir mokas, bet pilnīga mīlestība aizdzen bailes.” Iemīlot Kristu, mēs piedzīvojam, ka Viņš ir dārgākā manta un ka Viņā atdusas sirds. Kad mīlestība uz Kristu ir pilnīga, vairs nav, no kā baidīties, jo Viņā ir viss, kas dzīvei dod mierinājumu un prieku. Viņu neviens nevar atņemt.  Ar Viņu pietiek. To nevar izskaidrot vai pierādīt, bet tikai piedzīvot. Protams, līdz mīlestības pilnībai vienmēr ir ceļš priekšā. Iesim arī mēs uz Bētlemi, lai piedzīvotu, kas tur ir noticis un ko Dievs mums ir dāvinājis. Lai Kristus mūs atbrīvo no bailēm dzīvot pa īstam.

Jēzus piedzima kūtī un gulēja silē, taču svarīgākais, ka viņš piedzima gaidīts un mīlēts. Jāzeps un Marija bija savā starpā visu noskaidrojuši, vairs nebija ne aizdomu, ne šaubu. Viņi gribēja dzīvot ar Dievu un viens ar otru, un audzināt Jēzu, cik labi vien spēdami. Šodien viņus sauc par svēto ģimeni. Ziemsvētkos lūgsim Dievu, lai Kristus klātbūtnē atkāpjas arī mūsu šaubas un  nedrošība. Lai mūsu zemē atkal svinētu kāzas un būtu daudz ģimeņu, ko varētu saukt par svētām. Lai bērni, kas vēl gaida savu piedzimšanu, nāk pasaulē gaidīti un mīlēti, kaut arī tas būtu kūtī vai silītē. Lai viņi aug ar Dievu un vecāku rūpēm par prieku un svētību. Lai mūsu ceļš griežas uz dzīvības pusi!

It may help you to start breathing in again just before your lungs are completely empty. Like a hiccup, this reflex can be hard to suppress if your body is too used to you breathing this way, but try to go the full four minutes (if you’re using the video) without letting your throat catch.. Used golf clubs can work out to be a false economy if the items arrive with worn grips, fractured Fake Oakleys shafts (graphite) or missing head covers. The cost of purchasing new golf clubs for beginners has fallen drastically in recent years with online retailers like The Sports HQ supplying Fake Oakley Outle factory direct golf equipment offering typical savings of wholesale nfl jerseys up to 85% compared to the traditional retail store. As for the opposition Authentic Jerseys Wholesale from the two presidential candidates, Kasich said doesn matter because candidates one thing when they running and they change their mind later. As for which candidate will win his vote, Kasich a lifelong Republican who has been one of Donald Trump most vocal critics said he still has no idea.. Presumably, Brady’s absence was due to a lingering aftereffect of the blow to the quad he NFL Wholesale Jerseys endured from Seahawks safety/human missile Kam Chancellor two Sundays ago if you saw the replay, good heavens, did Brady barely dodge another Bernard Pollard situation on that hit. That he played that well the week after the Chancellor hit was encouraging.. Note: I work as a mechanical engineer wholesale jerseys on diesel engines for locomotives. I can back up how a car engine works and the science behind these myths, but I don’t want to give the impression that I’m a professional mechanic. Other reports suggest the price tag is closer to $1.3 billion and includes a roughly 6% increase per annum. The stock portion has important collars that limit the stock movement especially considering AT is a low beta stock. So, you don’t want to play the ball as far forward with a hybrid as it seems like you should. You don’t want to play it like you do a pitching wedge, but I’d split the difference between your fairway wood and, say, your eight iron. Three years later, he was diagnosed with non Hodgkin’s Fake Oakleys Cheap lymphoma, a cancer of the lymphoid tissue. He underwent extensive treatment, including stem cell transplants, radiation and chemotherapy. These things are in the eye of the beholder but the gasps heard around the ground with each replay on the big screens demonstrated what a breathtaking example of athleticism and judgment Smith’s was. The batsman, for detail’s sake, was BJ Watling, the bowler Mitch Marsh.

Ieteikt šo rakstu: draugiem.lv facebook twitter

1 Komentārs:

  • Bruce 30. jūlijā 0:12

    .... thanks for information!!...

Leave a Reply