“Un Vārds tapa filma” – jau piecpadsmito gadu

2013 gada 5. aprīlī / Autors: Anita Uzulniece

Kategorija: Apskati

Komentāri: 1 Drukāt >

Kinoforums “Un Vārds tapa filma” savu pusapaļo – piecpadsmit gadu – jubileju svinēs, no vienas puses, pieticīgi – ar mazāku filmu skaitu, no otras, ar vērienu, izceļojot ārpus Rīgas, uz Valmieru. Jauna nianse forumā būs arī tuvināšanās ar citu mākslu – glezniecību. Iespēju vienlaikus ar kinoforumu atklāt arī gleznu izstādi sagādā tā jaunā norises vieta – Laimīgās mākslas muzejs, kas atrodas “Galleria Riga” 5. stāvā. Bībeles tēmas savos darbos skāruši mākslinieki Helēna Heinrihsone, Laima Eglīte, Laine Kainaize un Vilnis Heinrihsons.

Izstādes un kinoforuma atklāšana – piektdien, 5. aprīlī, plkst. 18.00 ar Eibela Ferāras filmu “Marija”. Tās galvenā varone ir aktrise (Žiljete Binoša), kas topošajā filmā par Jēzu spēlē Mariju. Tās režisors (Metjū Modīns) pats – Jēzu. Jeruzāleme atstāj uz aktrisi tik spēcīgu iespaidu, ka viņa izlemj tur palikt. Diskusijas vadītājs (Forests Vaitekers) par Jēzus dzīvi uzaicina abus uz Ņujorkas televīziju. Teoloģiski nopietns un reizē aizraujošs kinodarbs, kas sevī it kā kondensējis šo pārfrazēto “…un Vārds tapa miesa” – Bībeles notikumu iemiesošanas un interpretācijas atgriezenisko iedarbību uz personībām, kas to veic. Atcerēsimies no iepriekšējiem forumiem traģiski skaudro Feraras grēku un piedošanas filmu “ Sliktais leitnants” ar Hārviju Keitelu titullomā. Filma “Marija” saņēma žūrijas speciālo un SIGNIS balvu Venēcijas kinofestivālā 2005. gadā.

Pēc filmas – diskusija, kuru vadīs Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes doktorante, Iļģuciema cietuma kapelāne Rudīte Losāne.

Piektdien, 12. aprīlī, plkst. 19.00 šo filmu rādīs Valmierā Sv. Sīmaņa baznīcā, Bruņinieku ielā 2.

Laimīgās mākslas muzeja sestdienas, 13. aprīļa, vakara filma Tualete Pāvestam” sasaucas ar neseno lielo notikumu Romas katoļu un visā pasaulē – pāvesta Benedikta atkāpšanos un jauna pāvesta vēlēšanām. Filmas darbība gan notiek pāvesta Jāņa Pāvila laikā. Ziņa par to, ka viņa vizītes maršruts Urugvajā vedīs cauri arī kādam mazam ciematam, saviļņo turienes nabadzīgo iedzīvotāju prātus. Viens no viņiem, Beto, nolemj iepriecināt Viņa Ekselenci ar tādu extru kā īstu tualeti. Redzam, ko tas maksā vīram, kas savas ģimenes dienišķo maizi gādā ar kontrabandas preču vešanu uz velosipēdu pāri robežai. Labsirdīgā komēdija par Beto ģimene attiecībām un viņa sapni par motociklu atsedz šo vienkāršo ļaužu gudrību, mīlestību un pazemību.

“Tualete Pāvestam” ieguvusi balvas Sanpaulo un Sansebastjānas festivālā un tikusi nominēta Oskaram kā labākā ārzemju filma. Diskusiju pēc filmas vadīs mācītājs Agris Sutra.

Svētdien, 7. aprīlī, plkst. 18.00 gaidāma tikšanās ar vienu no interesantākajiem mūsdienu režisoriem, meksikāni Karlosu Reigadesu. Viņa filma Klusā gaisma” 2007. gadā pārsteidza un saviļņoja Kannu kinofestivālu, kura žūrija tai piešķīra savu Speciālo balvu. Norises kādā Meksikas menonītu kopienā uzrunā skatītājus neparasti izteiksmīgā kinovalodā, kas liecina par dabas un cilvēka vienotību un to, kādas sekas nes Dieva likumu pārkāpšana. Dziļi dievbijīgas anabaptistu ģimenes galva Johans iemīl citu sievieti. Turpmākie traģiskie notikumi ne tikai izgaismo tādu svarīgu uzstādījumu kā “Tev nebūs tiesāt!”, bet arī apliecina piedošanas lielo spēku un augšamcelšanās iespējamību. Nepārprotamas atsauces uz vizionāru Johanu no klasiķa Karla Teodora Dreiera filmas “Vārds”, kas bija iekļauts pirmā kinoforuma programmā 1999. gadā, kopš kura nu jau piecpadsmito reizi “…Vārds top filma” Diskusiju pēc filmas Klusā gaisma vadīs mācītājs Uģis Brūklene.

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā kinoforums tiks atklāts 10. aprīlī plkst. 18.30 ar Rolāna Džofes filmu Misija”, ar kuru pērn nodibinājums “Luterāņu stunda” atzīmēja savas pastāvēšanas Latvijā divdesmito gadadienu un kura ievadīja 2012. gada foruma skates. Aizkustinošs un gudrs stāsts par misijas būtību un 18. gadsimta jezuīta tēva Geibriela (Džeremijs Airons) pārliecību par savu aicinājumu. Viņam izdodas Dieva spēkā gan pasludināt guarani indiāņiem evanģēliju, gan panākt vergu tirgotāja Mendozas (Roberts de Niro) pārtapšanu. Tikai tā laika baznīcas oficiālās varas savtīgās intereses sagrauj misionāru sasniegto – nevardarbīgās pretošanās ar monstranci un krustu karavīru lodēm nes ne tikai fizisku bojāeju, bet arī jezuītu ordeņu aizliegšanu Portugālē. “Misija” apbalvota ar Zelta Palmas zaru Kannu kinofestivālā un Zelta Globusu, filmas operators Chris Menges – ar Oskaru kā labākais operators.

Bagāta viela diskusijām misijas un arī jaunā Romas katoļu pāvesta Franciska izcelsmes gaismā. Diskusijas pēc filmu seansiem Valmierā vadīs mācītājs Arnis Bušs.

Scientists at the University of Wisconsin Madison were testing the effects of an ADHD Cheap Oakleys Sale drug on rhesus macaques that had been given skullcap mounted implants to monitor their brain activity. The scientists were surprised to see one of the nfl jerseys cheap monkeys looking at itself in a mirror and touching the implants, even though previous research had concluded that these monkeys didn’t have self awareness. He retired from the Lords last September because of his illness. His family said in a statement yesterday (Mon): “Cecil passed away on January 22 after a long battle with cancer.”. Generally liked and respected by his colleagues in both political parties, Sessions has earned a reputation for being one of its most conservative members and often backed tough on crime legislation. He is particularly tough on illegal immigration, one of Trump signature issues. An increase in this ratio indicates BBB damage, which is found in patients with various CNS disorders, such as infections, inflammatory diseases, brain tumours or cerebrovascular diseases.48Two studies have shown an increase in the CSF:serum albumin ratio in patients with severe TBI associated with a neuroinflammatory response.51, 52 By contrast, no such changes have been seen in studies of mild TBI in boxers and military personnel with blast exposure,53, 54 suggesting that the BBB remains intact in individuals with mild TBI.NeuroinflammationThe findings of a large number of studies confirm that an acute inflammatory response occurs within the CNS after severe TBI, which is reflected in the concentrations of various CSF components.51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 In general, levels of inflammatory proteins, such as IL 6, IL 8 and http://www.mycheapnfljerseys.com IL 10, are increased in CSF in response to severe TBI. The magnitude of the rise correlates with the patient’s outcome, and in some studies also with the extent of BBB dysfunction, as shown by the CSF:serum albumin ratio. Instead of watching the NFL draft by yourself and talking to your friends on the phone about it, perhaps you could throw an NFL draft party. A party could be an excellent way for you and your fellow fans to enjoy the NFL draft and get through the off season. Looking Cheap nfl jerseys to repair a condition that may keep air http://www.cheapnfljerseyssu.com bags and Cheap Jerseys seat belt tighteners from deploying in a crash, Fiat Chrysler is recalling 1.9M vehicles worldwide for a defect linked to three deaths and five injuries. It’s the latest in a series of large scale air bag recalls as the auto industry grapples with a widening array of problems from cheap jordans potentially unstable inflators to bad software..

Ieteikt šo rakstu: draugiem.lv facebook twitter

1 Komentārs:

  • eugene 27. jūlijā 17:45

    .... tnx!!...

Leave a Reply